wierszeWieczornica

17. grudnia w naszym kościele odbyła się Wieczornica zorganizowana przez Zrzeszenie Kaszubsko - Pomorskie. W ramach spotkania zostały przedstawione wiersze trzech poetów, których twórczość jest mocno związana z Żarnowcem i ziemią kaszubską: ks. Janusza St. Pasierba, s. Doroty Depki, żarnowieckiej mniszki, zmarłej w 2000 roku i ks. Tomasza Czapiewskiego, wieloletniego duszpasterza naszej parafii. Zostałyśmy poproszone o udział w tym spotkaniu przez recytację wierszy naszej s. Doroty.

galeria zdjęć

Benedyktyńskie Rekolekcje Adwentowerekolekcje copy

W dniach od 1. do 3. grudnia w naszym Domu odbyły się Benedyktyńskie Rekolekcje Adwentowe. Ich uczestnicy, przeżywając ten czas w pełnym milczeniu, modlili się z nami Liturgią Godzin, wysłuchali konferencji opartych na Regule św. Benedykta i naukach Ojców Pustyni, rozważali fragmenty Słowa Bożego, uczestniczyli w adoracji Najświętyszego Sakramentu. Mieli też możliwośc skorzystania z rozmów z siostrami i z sakramentu pojednania. Dziękujemy Panu Bogu za ten święty czas i wszystkie jego owoce.

Niepokalane Poczęcienpnmp

W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny Kongregacja Mniszek Benedyktynek w Polsce obchodzi swoje święto patronalne. Modlimy się, byśmy na wzór Maryi stawały się pokornymi służebnicami Pana i wypełniały jak najpełniej Jego Wolę w życiu każdej z nas i naszych Wspólnot.

"Niech zabrzmią hymny radosne,

Niech nowym dźwięczą weselem,

Gdy Bożej Matki Dziewicy

Życie się dzisiaj zaczyna."

(z Liturgii Godzin)

Srebrny Jubileusz Siostry Rafaeli22308752 714397138753437 4839832163398469221 n

7. października AD 2017 dziękowałyśmy Panu Bogu za 25 lat profesji monastycznej naszej s. Rafaeli. Srebrna Jubilatka (znana szczególnie z muzycznego prowadzenia naszej liturgii ) odnowiła swoje śluby podczas uroczystej Mszy świętej w żarnowieckiej świątyni o godz. 12.30. Dalszy ciąg wspólnego świętowania miał miejsce na klasztornym krużganku przy wspólnym posiłku.

Galeria zdjęć

Odwiedziny ks. Abpa Tomasza Pety

Odwiedził nas ks. Abp. Tomasz Peta - Arcybiskup Astany i Metropolita Kazachstanu. Ksiądz Arcybiskup opowiadał nam o procesie i beatyfikacji ks. Władysława Bukowińskiego, która miał miejsce rok temu, a także o różnych wydarzeniach z życia tamtejszego Kościoła. Dziękujemy Panu Bogu, że w ten sposób daje nam doświadczyć jedności Kościoła powszechnego. Odległość to taki szczegół...

abp petaabp peta 2